Oferta

Konstrukcje dachowe

Konstrukcje prefabrykowane to jak sama nazwa wskazuje wstępnie przygotowane elementy budowlane. W budownictwie tradycyjnym wszystkie elementy budowli wykonywano na placu budowy. Technologia ta w dużej mierze uzależniona była od warunków pogodowych, a także dostępności maszyn i urządzeń pomocnych w budowaniu. Prefabrykacja, to przygotowanie czasami całych ścian, wiązarów i innych elementów konstrukcyjnych dachu w hali montażowej, gdzie warunki atmosferyczne nie mają wpływu na jakość wykonywanych elementów, a użycie specjalistycznych maszyn i urządzeń (CNC) pozwala na zapewnienie wysokiej jakości produkowanych prefabrykatów. Istotnym elementem jest czas.


Dowiedz sie więcej

Wiązary

Cytując Wikipedię - Wiązar (więzar) – podstawowy element nośny konstrukcji dachu (więźby dachowej) przenoszący działające nań obciążenia (ciężar własny, śnieg, wiatr) na podpory główne (ściany lub słupy).


Dowiedz sie więcej

Technologia produkcji konstrukcji dachowych i wiązarów

Najczęściej stosowane są rozwiązania wiązarów ciesielskich: wiązar krokwiowy, wiązar jętkowy, wiązar płatwiowo-kleszczowy, wiązar wieszarowy.